Polecamy...

Jak zadbać o wygląd swojej skóry?

16 sierpnia 2018

Dobry wygląd i zdrowie naszej skóry to niezwykle istotna rzecz. Istnieje oczywiście wiele środków i domowych sposobów na dbanie o nią. Warto poznać właściwości pewnej wyjątkowej rośliny, która może być w tej dziedzinie niezwykle przydatna. Jest nią aloes. Jego właściwości były znane już w starożytności. Dziś wiemy na ich temat jeszcze więcej, bowiem dzięki badaniom naukowym udało się ustalić, jakie konkretne działania ma ta wyjątkowa roślina.

Aloes to prawdziwa skarbnica składników odżywczych, które są wprost bezcenne dla naszego organizmu. Znajdziemy w nim mnóstwo ważnych minerałów, takich jak żelazo, magnez i wapń. W aloesie znajdują się również witaminy, między innymi z grupy B – w tym witamina B12, która niemalże nie występuje w roślinach – oraz witaminę C. Jest to zatem roślina, która niezwykle korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Zawarte w niej składniki działają wzmacniająco i poprawiają odporność organizmu. Aloes już w starożytności był znanym środkiem na rozmaite rany na skórze. Roślina przyśpiesza ich gojenie i wspomaga regenerację tkanki. Doskonale sprawdza się w przypadku wszelkich podrażnień, uszkodzeń mechanicznych, poparzeń czy zmian chorobowych.

Co bardzo ważne, a aloesu możemy korzystać na wiele różnych sposobów. Jest on obecny jako składnik wielu kosmetyków i środków do pielęgnacji skóry i twarzy. Równie dobrze możemy jednak korzystać z niego w bardziej naturalny sposób, samemu przygotowując specyfiki z miąższu rośliny. Aloes nie jest trudno dostępny ani wymagający w hodowli, choć naturalnie trzeba poświęcać mu nieco czasu i zapewniać jak najlepsze warunki do rozwoju. Na rynku dostępne są także żele z aloesu, które bazują wyłącznie na tej roślinie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy dzięki niemu korzystać ze wszystkich właściwości aloesu w naturalnej postaci. Trzeba jednak wiedzieć, do czego taki żel powinien służyć i jak należy z niego korzystać.

zdrowa skóra

Żel z aloesu świetnie sprawdza się w pielęgnacji twarzy i z powodzeniem zastępuje wszystkie inne kremy. Wystarczy nakładać go na twarz codziennie rano i wieczorem, aby w krótkim czasie zauważyć efekty. Jednocześnie skóra stanie się bardziej napięta. Jeśli ktoś chce uniknąć tego efektu, po nałożeniu żelu powinien skorzystać dodatkowo z olejku na twarz. Regularne stosowanie aloesu oczyszcza skórę twarzy i nadaje jej świeży wygląd. Pomaga również w problemach z przetłuszczającą się skórą dzięki swojemu działaniu nawilżającemu.

Właściwościami aloesu powinny zainteresować się szczególnie osoby cierpiące na cerę trądzikową. Żel z tej rośliny pozwala na skuteczne leczenie tej dolegliwości i szybko leczy wszelkie rany powstałe z jej powodu. Aloes łagodzi stany zapalne i sprawia, że skóra błyskawicznie wraca do pełni sił.

Aloes doskonale sprawdza się też w przypadku różnych podrażnień skórnych. Można stosować go na przykład po depilacji. Warto mieć go pod ręką także latem, kiedy spędzamy mnóstwo czasu na słońcu i jesteśmy wystawieni na działanie silnych promieni. Aloes łagodzi ból związany z oparzeniami słonecznymi i przyśpiesza regenerację uszkodzonych w ten sposób tkanek.

To może Cię zainteresować