Polecamy...

Aloes dla skóry i włosów

16 sierpnia 2018

Aloes – kochają go skóra i włosy. Dlaczego warto stosować aloes i jak to robić?

Aloes to najbardziej lubiany produkt pielęgnacyjny. Mam na myśli zarówno kosmetyki, sok oraz żel. Produkty te rewelacyjnie się sprawdzają jeśli chodzi o pielęgnację włosów oraz skóry. Dlaczego kosmetyki z aloesem warto stosować? Przekonaj się sama.

Przede wszystkim aloes ma działanie nawilżające, kojące oraz łagodzące. Stosuje się go do pielęgnacji włosów oraz skóry. Jest świetny w stosowaniu na szybsze gojenie ran.

Główne składniki aloesu

  • aminokwasy
  • witaminy A, C, E jak i także kwas foliowy oraz witaminy z grupy B
  • minerały między innymi: sód, wapń, żelazo, potas, cynk, magnez, chrom, miedź, mangan
  • enzymy
  • kwasy tłuszczowe.

Stosuje się w pielęgnacji aloes najczęściej w formie żeli. Składa się on z wody oraz w jednym procencie z powyższych składników. Warto jednak pamięta, że nie każdy aloes żel ma taki sam skład. Może się różnić zawartością polisacharydów. Decyduje o tym pozyskiwanie żelu, a raczej jego sposób. Są one bardzo wrażliwe na działanie wyższych temperatur oraz ulegają także degradacji. Więc, jeśli nam zalezy na bogatym oraz na dobrym nie tylko w minerały oraz w wodę żelu, to należy zapytać się sprzedawcy w jaki sposób był on pozyskiwany. Wybierajmy te produkty, które pozyskiwane są przez ekstrahowanie liści na zimno.

Aloes kupimy w formie soku, kremu, kapsułek czy też maści. Cieszy się także bardzo dużą popularnością roślina żywa. Jej liście są wypełnione po brzegi jakże dobroczynnym sokiem.

Aloes jest także łatwy i to bardzo w uprawie. Przeciętny jego kawałek liścia może być nawet stosowany na skórę. Dodatkowo może posłużyć do przyrządzanych samodzielnie kosmetyków. Warto wiedzieć, że liść aloesu, który chcemy wykorzystać przy okładach na oparzenia musi mieć jakieś dwadzieścia centymetrów. Roślina także nie może mieć mniej niż 3 lata. Na jeden tydzień przed samym zbiorem należy zaprzestać podlewania.

zastosowanie aloesu

Aloes ma niezwykłą moc

Aloes jest naprawdę bardzo popularny w kosmetykach naturalnych. Poza liniami całymi aloesowych kosmetyków, które bazują na żelu, soku czy też na miąższu bezpośrednio z liści aloesu, to także możemy znaleźć go w składzie INCI wielu produktów do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów. Popularność ma oczywiście związek z niezwykłymi właściwościami, o których nie można zapomnieć powiedzieć.

Dla kogo konkretnie jest aloes?

Aloes w zasadzie jest dla każdego. Sprawdza się idealnie w zasadzie do każdego rodzaju skóry. Włączyć go sobie można do pielęgnacji jeśli mamy wymagającą oraz suchą skórę, gdy zmagamy się z trądzikiem, zaczerwienioną skórą czy też podrażnieniami. Jeśli chodzi o włosy, to na pewni aloes się świetnie sprawdza na włosach cienkich, wysoko porowatych, osłabionych czy też przesuszonych. Należy także pamiętać o aloesie jeśli chodzi o jego działanie łagodzące. Możemy je wykorzystać przy na przykład podrażnienia skalpu. Jak widać na załączonych obrazkach możliwości jest wiele i naprawdę warto używać aloesu. Nie będziemy żałować.

To może Cię zainteresować