Polecamy...

Zbawienny wpływ aloesu na skórę

16 sierpnia 2018

O tym, że poszczególne rośliny doskonale wpływają na różne elementy naszego zdrowia i wyglądu wie chyba każdy. Warto poznać właściwości konkretnych z nich i dowiedzieć się, w jaki sposób możemy z nich skorzystać. Jedną z najbardziej dobroczynnych roślin na świecie jest aloes.

Właściwości odżywcze aloesu są trudne do przecenienia. Roślina ta zawiera w sobie mnóstwo cennych dla naszego organizmu składników odżywczych. Znajdują sę w niej zarówno minerały – m.in. żelazo, magnez, fosfor, wapń i sód – oraz szereg witamin: B1, B2, B6 i C. Naukowcy wciąż prowadzą badania mające na celu odkrywanie nowych zastosowań aloesu w lecznictwie. Uważa się, że roślina ta może nawet pomagać w leczeniu nowotworów oraz szeregu innych, poważnych chorób. Jedną z najlepiej znanych i docenianych już w czasach starożytnych właściwości aloesu jest jednak przyśpieszanie gojenia ran. Roślina ta doskonale sprawdza się w przypadku różnego rodzaju skaleczeń, obrażeń czy poparzeń skóry. Działanie to polega na zatrzymywaniu procesu niszczenia tkanki i komórek w przypadku takich obrażeń. Dzięki zwiększonemu dopływowi krwi skóra może znacznie szybciej się zregenerować. Naukowcy są również zdania, że substancje zawarte w aloesie mogą być doskonałym środkiem przeciwko starzeniu się skóry. Wciąż jednak trwają nad tym badania, przez co na konkretne wnioski musimy nieco poczekać.

kosmetyki aloesowe

Aloes jest dziś składnikiem wielu kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych. Można z niego również korzystać w sposób naturalny i bezpośrednio. Aloes nie jest drogą rośliną, nie ma zatem problemu aby kupić ją do własnego domu. W razie jakichkolwiek obrażeń skóry wystarczy jedynie odciąć kawałek liścia i przyłożyć go bezpośrednio do rany, delikatnie wcierając.

Przykładem kosmetyku który w całości korzysta z cudownych właściwości tej rośliny jest Aloe Vera. Warto poznać ten produkt nieco bliżej, bowiem stworzono go w całości na bazie naturalnych składników, dzięki czemu jest równie skuteczny, jak świeży aloes. Można stosować go przede wszystkim do codziennej pielęgnacji. Z powodzeniem zastępuje wszystkie inne kremy do twarzy, poprawiając kondycję i wygląd skóry na cały dzień. Kosmetyk jest też polecany osobom cierpiącym na cerę trądzikową. Aloes hamuje postęp tych dolegliwości i jednocześnie wspiera gojenie się powstałych w związku z tym ran. Żel może być również stosowany przy ranach powstałych wskutek jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład golenie się żyletką. Dobrze stosować go na skórę po depilacji, działa bowiem odświeżająco i wzmacniająco. Aloes jest świetnym środkiem nie tylko dla naszej skóry, ale również włosów. Krem można stosować zamiast odżywki, nadaje bowiem włosom blask i świeży wygląd. Może być też wykorzystywany w walce z łupieżem, bowiem aloes skutecznie zapobiega takim dolegliwościom. Krem aloesowy warto stosować w okresie letnim, kiedy spędzamy dużo czasu na słońcu. Aloes doskonale odżywia skórę i chroni ją przed negatywnymi skutkami nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Oczywiście, kosmetyk będzie działał kojąco również w przypadku oparzeń słonecznych.

To może Cię zainteresować